[Rozmiar: 74741 bajtów]

[Rozmiar: 7037 bajtów]

TANIEC HAWAJSKI: słońce i radość zamknięte w tańcu . Nasze Tancerki, w oryginalnych, hawajskich strojach, rozgrzeją Publiczność słonecznym, radosnym tańcem i wprawią w błogi nastrój, przenosząc Publiczność w klimat polinezyjskich wysp...

Taniec Hula wywodzi się z Hawajów. Wiele osób kojarzy Hawaje ze słowem Aloha. Wyraża ono pozdrowienie, powitanie, miłość, wzrastanie, wspólne radosne dzielenie się doświadczeniem życia. Duch Aloha wyraża się również w tańcu. Taniec ten wykonywany jest z towarzyszeniem pieśni, zwanej po hawajsku „mele” i właśnie ta pieśń, jej słowa, są największą wartością w hula. Pieśni przedstawiają historie bogów i wodzów hawajskich oraz opowiadają o stworzeniu świata i wyjątkowym dla Hawajczyków znaczeniu królestwa roślinnego i zwierzęcego, mówią też o miłości czy tęsknocie. Ruchy w tańcu hawajskim przypominają delikatność dryfującego na falach kwiatu czy liścia.

Hula jest tańcem związanym mocno z naturą. Tańcząc boso, jednoczymy się z Matką Ziemią, masując ją delikatnie stopami. Rozkołysane biodra przywodzą na myśl kołyszące się na wietrze palmy, falujące wody oceanu, płynącą lawę.

[Rozmiar: 52083 bajtów]

.